wyszukiwanie zaawansowane
» Blog

Hity sklepowe

Legend Chipping Target Net - Siatka Do Trenowania Chippingu

Legend Chipping Target Net - Siatka Do Trenowania Chippingu

66,00 zł
LEGEND CHIPPING TARGET NET   Wysokiej jakości siatka do trenowania chippingu. Dzięki swojej prostej konstrukcji, rozłożenie jej zajmuje tylko chwilę. Jest lekka a jednocześnie bardzo wytrzymała. Świetnie sprawdza się w ogrodzie oraz w domu. W zestawie…
Prezenty dla golfistów - Podstawki pod szklanki St Andrews

Podstawki pod szklanki St Andrews

55,00 zł
Podstawki pod szklanki St Andrews Set 4 podstawek St Andrews ze zdjęciami z pola golfowego OLD COURSE jest świetnym pomysłem na udany prezent dla golfiarza Materiał: mdf Wymiary: 10,5 cm x 10cm Produkt pochodzi z kolekcji OLD COURSE: ST ANDREWS-…
 • E-mail:biuro@a.golfhelp.pl
 • Telefon+48 888 830 888
  +48 600 488 792
  22 468 12 09
 • Godziny działania sklepuul.Batorego 18/215, 02-591 Warszawa (Mokotów) - sklep golfowy w Warszawie ( metro Pole Mokotowskie) - sklep czynny pon-pt 10-18 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> ul. Zwrotnicza 6, 01-219 Warszawa (Wola) - sklep golfowy w Golf Garden - sklep czynny przez cały tydzień 11-22 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Sklep golfowy na polu golfowym First Warsaw Golf & Country Club ul. Golfowa 44, 05-110 Rajszew sklep czynny tylko w sezonie golfowym w godzinach 9-18

Producenci

BIG MAXBLACK WIDOWBUSHNELLCLICGEARCOBRAConte of FlorenceFLIGHTSCOPEFOOTJOYGARMINGOLF PRIDEGOLFHELPIZZOKOMPERDELLKRAMSKI PUTTERLEGENDLONGRIDGEMALTBYMIZUNONIKONOPTISHOT GOLFPowakaddyPRO ADVANCEPUMAPure 2 ImproveSKLZTAYLOR MADETITLEISTWELLPUTTWILSON STAFF

CERTYFIKAT PROKONSUMENCKI

     certyfikat prokonsumencki dla sklepu golfowego www.golfhelp.pl

BlogPRAWA LOTU PIŁKI GOLFOWEJ

21-12-2016

Pięć Praw Lotu Piłki golfowej:

 1. Prędkość – szybkość, z jaką porusza się główka kija golfowego. Prędkość wpływa na dystans, jaki pokonuje piłka golfowa.
 2. Miejsce uderzenia na licu – dokładność, z jaką ma kontakt piłka golfowa z licem kija dotyczy uderzenia na sweet spot.
 3. Lico – stopień, z jakim wiadoma krawędź kija golfowego tworzy kąt do linii uderzenia.
 4. Linia uderzenia – kierunek łuku nakreślony przez główkę  kija golfowego  podczas zamachu w stosunku do celu.
 5. Kąt natarcia – kąt uformowany przez wznoszenie lub opadnie łuku główki kija do przodu zamachu w stosunku do nachylenia terenu. Wpływa na kręcenie, trajektorię i odległość, jaką pokona piłka.
Przeczytaj całość

SPOTKAŁEM SZCZĘŚLIWEGO GOLFISTĘ

03-11-2016
Zimno, wietrznie, piłka lata jakby miała dziewięćdziesiąt lat. Typowy późno jesienny dzień.
Stormy Monday, można by powiedzieć, ale to był wtorek.
Gram przykładnie, ale jakoś dziwnie - niedokładnie.
 Tee shot z typu „ będzie Pan zadowolony” – nie lubię tego określenia - , a potem do wody.
Slice,  piękny approach i dla dobrego nastroju, trzy putty -  magia golfa.
Przeczytaj całość

Treningi chippingu - Poziom 1

03-11-2016

Treningi chippingu - Poziom 1


1. Treningi chippingu (tak jak każdego innego uderzenia), składają się z:
a. Bazowych Treningów Techniki
b. Treningów Gry Realnej
c. Zadaniowych Treningów Gry Realnej (Testów)
d. Gier Treningowych na Polu
Przeczytaj całość

Treningi puttingu długiego - Poziom 1

03-11-2016
Treningi puttingu długiego - Poziom 1

Bazowy Trening Techniki
Ćwiczenie 1 – Maksymalna odległość
Uderz 10 piłek na maksymalną odległość ale tak, aby piłka nie podskakiwała ale równo toczyła się po greenie. Należy ćwiczyć aż osiągnie się odległość ponad 30 kroków równego toczenie się piłki.
 
Przeczytaj całość

Pola golfowe w Moskwie

31-10-2016
Od paru lat marzyłem żeby pojechać do Moskwy. I nie tylko po to, żeby zagrać tam w golfa; to jedna z niewielu metropolii światowych, w której mimo wielu podróży, od wielu lat, nigdy nie byłem.
Kiedy pod koniec czerwca zadzwonił do mnie przyjaciel i powiedział – „Wojtek, jedziemy na tydzień do Moskwy” –  jedyne co mogłem zrobić, to zareagować jak nasz były premier Kazimierz Marcinkiewicz – wykrzykując : „Yes, yes, yes” !
Wylądowaliśmy w niedzielne popołudnie na początku lipca na lotnisku Szeremietiewo, godzina jazdy do hotelu, check-in i prosto za mury Kremla na Plac Czerwony.
Przeczytaj całość

Treningi puttingu krótkiego i średniego - Poziom 1

31-10-2016
Podstawą puttingu, podobnie jak we wszystkich rodzajach puttingu, jest dobra technika. Technika puttingu jak i innych uderzeń w grze w golfa to tzw. GASP+ 3 oraz RTT.
GASP+ 3 to Grip (Chwyt kija), Alignement (Ustawienie ciała na cel), Stance (Ustawienie stóp), Posture (Sylwetka), +1 (Pozycja piłki), +2 (Pozycja główki puttera), +3 (Rutyna przed uderzeniem). RTT to Ruch różnych części ciała i kija, Timing czyli sekwencja oraz Tempo całego ruchu. Poprawne wykonanie wszystkich elementów GASP+3 i RTT daje dobrą technikę i pożądane toczenie się piłki. Samodzielne określenie swojego poziomu bazowej techniki jest trudne. Bez pomocy doświadczonego instruktora (Pro) trudno jest zauważyć i skorygować błędy w które się robi. Poniższe ćwiczenia techniki są podane tytułem informacyjnym.
Przeczytaj całość

Rozwój golfowy - program „Chcę być Najlepszy 2017”

27-10-2016
Program „Chcę być Najlepszy 2017” został stworzony na podstawie dwuletnich doświadczeń z programami o podobnym profilu, które odniosły dobre efekty w szkoleniu amatorów. Program rozłożony jest na szereg miesięcy i obejmuje trening wszystkich podstawowych uderzeń w golfa oraz uderzeń specjalnych. Obciążenie tygodniowe zależy od uczestnika.
Przeczytaj całość

Zdrowy golf - pakiet zajęć optymalizujacych biomechanikę szkieletu

24-10-2016
Golf to wspaniała dyscyplina sportu uprawiana przez blisko 100 milionów graczy na świecie. Pozwala cieszyć się grą od wczesnego dzieciństwa do późnej starości ,czerpać z tej gry satysfakcję - poprawiać wyniki, osiągać  kolejne handicapy, eagle, albatrosy, hole in one itd. Ćwicząc i grając  w euforii dążenia do doskonałości często doprowadzamy do przeciążeń i urazów które mogą zakłócić ciągłość treningu. Wielu spośród grających próbuje zapobiec tym problemom prowadząc staranną rozgrzewkę przed grą, wykonując ćwiczenia poprawiające kontrolę mięśniową i sprawność, ćwicząc jogę, fitness, pilates, medytując itp. Być może dla nich nie będą potrzebne zajęcia z fizjoterapeutą - ale chciałbym dotrzeć do tych którzy tego nie robią i zaproponować coś gotowego - pakiet zajęć „ZDROWY GOLF”.
Przeczytaj całość

Schemat ideowy programu i postępu w grze w golfa

21-10-2016
Jak osiąga się postęp w grze w golfa ? Jak spowodować żeby dany gracz osiągał systematycznie coraz niższe wyniki lub żeby jego handicap systematycznie się obniżał?
To pozornie proste pytanie nad którym łamią sobie głowę najlepsi trenerzy na świecie. Badania naukowe są formalne – człowiek i inne naczelne (goryle, szympansy itp.) nie są stworzeni do powtarzalnych ruchów. Pogoń za doskonałym swingiem niestety nie doprowadzi do mistrzostwa. W grze w golfa ma się tylko jedno uderzenie z danego położenia piłki i to uderzenie musi być najlepsze z możliwych. Tylko to gwarantuje postęp i lepsze wyniki. Przedstawiony poniżej schemat to logiczna i spójna koncepcja która ma do tego doprowadzić.
Przeczytaj całość

Jak dobrać odpowiedni kij golfowy?

07-10-2016
Pierwszą rzeczą potrzebną aby wybrać kije golfowe jest zrozumienie, że kije NIE SĄ narzędziem uniwersalnym. To nie jest czapka z daszkiem, która pasuje na każdą głowę. Jeśli jesteś graczem początkującym, KONIECZNIE, skonsultuj swój zakup ze specjalistą (Clubfitter lub Trener Golfa). Czytaj więcej jak clubfitting pomoże w doborze odpowiedniego kija golfowego.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.